ukruplfrencs

+38 050 407 3639

Рекомендації від експертів по використанню магнезитової плити

 

Магнезитова плита, відповідно до ТУ, повинна зберігатися в сухому та вентильованому приміщенні. У випадку, якщо магнезитова плита якийсь час знаходиться на відкритому повітрі (наприклад, на об’єктах), рекомендовано зберігати її під навісом для захисту від прямого потрапляння вологи. Вогкі плити перед монтажем повинні бути просушені.

Перед монтажем магнезитової плити на профільну систему, слід двічі грунтувати всю поверхню плити (лицьову та внутрішню сторони, торці) грунтовкою глибокого проникнення.

 

При монтажі магнезитової плити необхідно враховувати її паропроникні властивості. Тому, при оздобленні однієї сторони плити фінішним матеріалом, який запобігає вільному поглинанню вологи (керамічна плитка, паронепроникні фарбии, лаки, шпалери і т.д.), зворотній стороні магнезитової плити також слід надати водовідштовхуючи властивості. Для цього другу сторону плити слід обробити паронепроникнимии матеріалами (гідрофобізаторами, лаками, фарбами і т.п.) або грунтувати до утворення плівки на поверхні методом багатократного грунтування.

 

Монтаж магнезитової плити, при внутрішніх роботах, слід виконувати в період оздоблювальних робіт (в зимовий час при підключеному опаленні), до облаштування чистих підлог, коли всі «вологі» процеси завершені та прокладені всі електротехнічні і сантехнічні системи, в умовах су- хого и нормального режиму вологості. При цьому температура в приміщенні не повинна бути нижче +10°С. Перед монтажем плити повинні пройти адаптацію в приміщенні.

 

При зовнішніх роботах перед монтажем необхідно дати можливість магнезитовій плиті аккліматизуватися. Температура матеріала і навколишнього середовища не повинна бути нижче +5° С.

 

Розкрій магнезитової плити виконують за допомогою ручного (ніж, ножівка і т.д.) або електричного (болгарка, лобзик, циркулярна пилка) інструменту. При порізці магнезитовой плити за допомогою ножа з початку під металеву лінійку здійснюють надріз верхнього шару склотканини, а потім ламають плиту по лінії обрізу та обрізають склотканину з іншої сторони листа. При порізці магнезитовой плити за допомогою електроінструменту використовують електроінструмент с пилозахистом та алмазними ріжучими кромками.

 

Зняти фаску з торців магнезитової плити можна за допомогою рубанка або шліфмашинки.
Магнезитова плита може монтуватись як на металеву (дерев’яну) профільну систему, так і на клей з додатковими кріпленнями «парасольками».

 

Металеві профіля для монтажу магнезитової плити повинні бути захищені від корозії.

Крок обрешітки профільної системи разраховують виходячи з розміру, товщини плити та вимогам щодо жорсткості до готової конструкції. Чим тоньша плита, тим менше роблять крок обрешітки. Вертикальні профілі встановлюються з кроком не більше 450 мм.

 

При використанні магнезитової плити, як основи підлоги (по лагам), або основи для наклеювання плитки, камня, а також для облаштування стель крок обрешітки звужують до 300х300 мм.

 

Магнезитову плиту слід закріплювати до профільної системи самопотаємними саморізами (з насічками на зворотній стороні головки). Саморізи повинні мати антикорозійне покриття. Саморізи вкручують в магнезитову плиту на відстані 10-15 мм від краю плити з кроком у 15-20 см. У випадку використання звичайних саморізів, попередньо необхідно виконати засвердлування в місцях їх встановлення.

 

При внутрішніх роботах в сухих і гарно вентильованих приміщеннях необхідно залишати зазор між плитами 2 мм, у вологих та для зовнішніх робіт – 3-4 мм.

Шви між магнезитовими плитами закладаються магнезитовою шпаклівкою С.2.ШМ2 «Укрмагнезит» з додатковим армуванням малярною стрічкою.

 

Всі шпакльовочні роботи по магнезитовій плиті (закладання швів та місць установки саморізів, вирівнювання поверхні) рекомендовано виконувати магнезитовою шпаклівкою С.2.ШМ2 «Укрмагнезит» в умовах, що відповідають експлуатаційним.

 

Магнезитова плита фарбується вододисперсійними фарбами, які не запобігають вільному поглинанню та відданню вологи.

 

Автор статті: Калініченко В.Д.
комерційний директор “НВП “Укрмагнезит”