ukruplfrencs

+38 050 407 3639

Магнезитова плита СМЛ для конструкцій всередині будівель

 

Магнезитова плита СМЛ – універсальний будівельно-оздоблювальний матеріал, що використовується в конструкціях, в приміщеннях, всередині, так і назовні будівель.

Використовуючи магнезитову плиту СМЛ в конструкціях всередині приміщень, з нормованими температурними параметрами, потрібно керуватися наступними рекомендаціями. Монтаж конструкцій з використанням магнезитової плити потрібно проводити після закінчення будівельно-оздоблювальних робіт з «мокрими» процесами (кладка перегородок, штукатурні роботи, влаштування стяжок або вирівнювання основи підлоги), які можуть викликати зволоження або забруднення зони монтажу.
 
Спеціальні роботи по влаштуванню і випробуванню систем опалення, гарячого і холодного водопостачання, розведення проводів електропостачання та електропідігріву в конструкціях підлоги теж повинні бути закінчені до початку монтажних робіт з використанням магнезитової плити. Температура у приміщеннях, під час проведення робіт, повинна бути не нижче +10…+14О С (в холодний період року необхідний підігрів системою опалення), а вологість не більше 70%.
 
Магнезитова плита СМЛ, завдяки своїм характеристикам і розмірам, є матеріалом, що значно прискорює процес монтажу легких конструкцій з хорошими показниками тепло – і звукоізоляції, а також вогнестійкістю. Однак слід уникати монтажу таких конструкцій «з коліс». Після доставки на об’єкт, обов’язково витримати магнезитову плиту протягом двох діб для її акліматизації, в умовах, подібних за своїми параметрами до умов подальшої експлуатації. Одночасно, в цей період часу, виконують підготовку поверхонь суміжних конструкцій, розмітку обрисів (габаритів) конструкцій, які будуть монтуватися, виставляють і розкріплюють каркас майбутньої конструкції.
Зберігати магнезитову плиту тільки в горизонтальному положенні на рівній поверхні, на прокладках (що виключає потрапляння залишкової вологи від конструкцій підлоги в магнезитову плиту), бажано максимально близько від місця монтажу, але з дотриманням необхідного для ведення робіт проходу шириною близько 1,5 метра.
 
Обов’язковою умовою, що значно підвищує експлуатаційні якості конструкцій з використанням магнезитової плити є обробка поверхонь і торців плити глибоко проникаючими грунтовками. Для отримання оптимального результату, бажано виконувати цю операцію в 2 проходи на кожну поверхню і торці, причому повторне грунтування виконувати відразу після вбирання грунтовки першого шару.
 
Магнезитова плита СМЛ, після природного висихання поверхонь, оброблених грунтовкою, монтується на конструкції каркаса за допомогою самосвердлячих шурупів-саморізів із захисним покриттям шаром цинку. Величина зазорів у місцях примикання обшивки з магнезитової плити до суміжних конструкцій стін і перекриттів і швів між суміжними плитами залежить від умов експлуатації та призначення конструкції. Як правило, у проектній документації визначаються типи конструкцій з використанням магнезитової плити, тип каркасу, кількість шарів плити, що використовуються в даній системі, способи приєднання до суміжних конструкцій, наявність температурно-деформаційних швів, вимоги до вогнестійкості, звуко – і теплоізоляції, інші матеріали, що застосовуються в цих конструкціях.
 
При відсутності проекту, що характерно при невеликих обсягах монтажу конструкцій на основі магнезитової плити, застосовуються в основному жорсткі примикання до конструкцій стін і перекриттів. Як правило величина горизонтальних швів між перекриттям і обшивкою з магнезитової плити приймається в межах 8…10 мм, а вертикальний шов при примиканні до стін приймають не більше 5 мм, вертикальні і горизонтальні шви між сусідніми плитами – 3…4 мм. Заповнення швів виконують магнезитової шпаклівкою С.2.ШМ2 на всю глибину, з подальшим армуванням швів сіткою зі скловолокна, повторним шпатлюванням і вирівнюванням поверхні. Нижній горизонтальний шов, примикання до конструкцій основи підлоги або перекриття заповнюється герметиком, для запобігання попадання надлишків вологи в конструкцію з магнезитових плит.
 

<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2015/10/SAM_15631.jpg"  alt="Магнезитова плита СМЛ"/>

Магнезитова плита СМЛ

 

На нашому сайті у розділі Документація можна ознайомитися з кресленнями монтажних вузлів конструкцій з використанням магнезитової плити і при необхідності отримати консультацію з питання, що цікавить.

                                                                                                                                       Автор: Богомаз С.В.

                                                                                                  інженер компанії “НВП “Укрмагнезит”