ukruplfrencs

+38 050 407 3639

СМЛ магнезитова плита для обробки внутрішніх віконних укосів

 

СМЛ магнезитова плита для обробки внутрішніх віконних укосів – найпоширеніша операція, з якою стикаються власники нерухомості. Відбувається це, як під час завершення будівельно-оздоблювальних робіт в нових будівлях, так і під час проведення ремонтних робіт, з установкою нових віконних блоків, в існуючому житлових або офісних приміщеннях.

Влаштування укосів — це комплекс будівельно-оздоблювальних робіт, без яких воно не зможе повною мірою виконувати свого призначення в частині захисту від атмосферних і шумових впливів, теплової ізоляції і доповнювати інтер’єр естетично. Оздоблення віконних укосів виконують з використанням різних технологій, які відрізняються якістю, довговічністю і ціною.
 
Існують наступні технології виконання внутрішніх віконних укосів:

– «мокра» – штукатурні укоси;

– «сухий монтаж» пластикові укоси, відкоси з листових (плитних) матеріалів.
 
Штукатурні укоси є універсальними і економічними, але одночасно мають на увазі наявність «мокрих» процесів, мають низьку теплоізоляцію і виконання цих робіт потребує певних навичок.
 
Пластикові укоси підходять до сучасних віконних блоків з металопластикових профілів, мають хороші теплоізоляційні властивості, але разом з цим мають низьку міцність, не підлягають ремонту, у разі пошкодження, і не завжди поєднуються зі стильовим рішенням обробки приміщень.
 
Влаштування віконних укосів з магнезитової плити або листів гіпсокартону виконуються способом «сухого монтажу. Такі укоси мають хороші теплоізоляційні показники, нескладні у виконанні і підходять для будь-якого інтер’єрного рішення. Таким чином, зазначений технологічний спосіб поєднує в собі всі позитивні моменти двох попередніх.
 
Порівнюючи між собою матеріали, використовувані при «сухому» монтажі, зазначимо, що за своїми характеристиками магнезитова плита виглядає краще ніж листи гіпсокартону і задовольняє більш високі вимоги до міцності, зносостійкості і довговічності конструкцій укосу. Антисептичні властивості магнезитової плити, негорючість, вологостійкість і стабільність розмірів, звукоізоляція та теплоізоляція саме ті якості, якими повинен володіти матеріал для віконних укосів.
 
Влаштування віконних укосів з використанням магнезитової плити – процес абсолютно не складний, але вимагає уваги при виконанні розмітки місць кріплення каркаса, виготовленні пластин обшивки укосу та дотримання загальних вимог при підготовці матеріалів до роботи.
 
До влаштування віконних укосів з магнезитової плити приступають після закладення зовнішніх укосів, підготовки віконного отвору до монтажу і установки підвіконня, завершення, в приміщенні, будівельно-оздоблювальних робіт, з використанням «мокрих» процесів (цегляна кладка, штукатурка, влаштування стяжок підлоги).
 
Обрис укосу виробляють з розрахунку, щоб кут укосу, тобто кут між обшивкою і уявним перпендикуляром до рами, становив приблизно 7 градусів, завдяки чому збільшується інсоляція приміщення.
 
На межі укосу і внутрішньої поверхні стіни, бажано встановити каркас з дерев’яного бруса або оцинкованого профілю, для кріплення до нього пластини з магнезитової плити. Якщо габарити отвору або товщина внутрішнього оздоблювального шару не дозволяють встановити стійки каркаса, кріплення краю пластини виконують безпосередньо до матеріалу стіни за допомогою клею з фіксацією, для надійності, дюбель-цвяхами з кроком 350-400 мм
 
Примикання обшивки укосу до віконного блоку виконують за допомогою торцевого пластикового профілю, що дозволить чітко і надійно фіксувати смугу магнезитової плити.
 
Кріплення торцевого профілю проводиться за допомогою саморізів 9,5×3,5 (10×3,0), що мають захисне покриття з цинку, з кроком кріплення 100-150 мм Першим до віконного блоку прикручується верхній профіль, а потім бокові.
 
СМЛ магнезитова плита, що пройшла акліматизацію на об’єкті і оброблена грунтуючим розчином, нарізається за заздалегідь підготовленим розмірами. Ширину пластини бажано вирізати з запасом на 40-50 мм більше глибини отвору. Монтаж обшивки ведуть послідовно, починаючи з верхньої заготовки. Пластина заводиться в торцевій пластиковий профіль під кутом 45°, а потім вдавлюється в неї, з одновременым підніманням її до верху укосу. Ближній край пластини фіксується по краю отвору та обшивка обрізається врівень з поверхнею стіни.
 
Порожнину між конструктивним матеріалом віконного прорізу і пластиною обшивки заповнюється плитним утеплювачем з мінеральної вати або заповнюється спеціальною піною, в процесі кріплення обшивки.
 
Після закінчення монтажу обшивки, грань укосу і стіни, захищають перфорованим металевим куточком. Подальша обробка укосу передбачає виконання шпаклювання місць вкручування шурупів, вирівнювання поверхні укосу і фінішне фарбування.
 

<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2015/10/SAM_15631.jpg"  alt="СМЛ магнезитова плита"/>

СМЛ магнезитова плита для обробки внутрішніх віконних укосів


 
На нашому сайті у розділі Документація можна ознайомитися з кресленнями монтажних вузлів конструкцій з використанням магнезитової плити і при необхідності отримати консультацію з питання, що цікавить.

                                                                                                                                       Автор: Богомаз С.В.

                                                                                                  інженер компанії “НВП “Укрмагнезит”