ukruplfrencs

+38 050 407 3639

СМЛ магнезитова плита – звукоізоляція приміщень

 

СМЛ магнезитова плита, скломагнієвий лист, скломагнезитовий лист, магнезитовий лист – це ті матеріали, застосування яких забезпечує “сухий” (без мокрих процесів) спосіб високоякісної обробки приміщень, швидкий монтаж і мінімальна кількість відходів, не обмежується конструктивними системами і типами будівель, рівнями відповідальності, поверховістю будівель, а також кліматичними і інженерно-геологічними умовами будівництва, ступенями вогнестійкості і можливість використовувати їх в якості протипожежних перешкод.

 
Продовжуючи публікації щодо нашої продукції – магнезитової плити, звернемо увагу на деякі аспекти, які виникають при зведенні каркасних перегородок поелементної збірки.
 
Найчастіше, нарівні з перерахованими показниками, до конструкції та елементів перегородок, висуваються вимоги по звукоізоляції повітряного і ударного шуму. Очікувані сумарні рівні в приміщеннях різного призначення не повинні перевищувати нормативних значень за загальним рівнем звуку, що забезпечує комфортні умови для проживання або здійснення трудової діяльності. Іншими словами, перегородки повинні перешкоджати проникненню звуку (шуму) з одного приміщення в інше, а величина на яку зменшився рівень шуму при проходженні через перегородку – індекс ізоляції повітряного шуму, що вимірюється в децибелах (дБ або dB).
 
СМЛ магнезитова плита, скломагнієвий лист, скломагнезитовий лист, магнезитовий лист в якості обшивки для перегородок володіють хорошою звукоізолюючої здатністю. СМЛ магнезитова плита товщиною 10 мм має індекс ізоляції повітряного шуму 42-44 дБ, цей показник вищий ніж у гіпсокартонних листів і еквівалентний 100 мм цегляної кладки. При такому індексі ізоляції буде мало чутна розмова із сусіднього приміщення, трохи голосніше телевізор або радіоприймач, що працюють з нормальною гучністю. Зрозуміло, що для створення комфортних умов, необхідні значення індексу звукоізоляції перегородок, в межах 50 – 60 дБ, при яких не будуть чутними побутові шуми із сусіднього приміщення (кімнати).
 
Для підвищення звукоізоляційних властивостей каркасних перегородок, з використанням СМЛ магнезитова плита, застосовують різні конструктивні рішення, які враховують і частотні характеристики джерела шуму.
 
Завжди доречно використовувати, для підвищення звукоізоляції каркасних перегородок з обшивкою магнезитовим плитами від побутових шумів (середні частоти), заповнення порожнини між обшивками мінеральною ватою з щільністю 35 – 50 кг/м3. Найбільш ефективне для ізоляційного шару застосування акустичних заповнювачів з мінеральної вати. Таким чином підвищується індекс ізоляції на 5 – 9 дБ.
 
Значно підвищується індекс ізоляції звукового шуму (на 11 – 13 дБ) конструкції перегородок з використанням магнезитових плит, при збільшенні кількості шарів обшивки. Звукоізоляція також збільшується, у разі застосування облицювання з матеріалів з різною жорсткістю. Використання для обшивки магнезитових плит в поєднанні 12 мм +8 мм більш доцыльне у порівнянні з облицюванням з плит 10 мм + 10 мм.
 
Для запобігання виникнення небажаних резонансних явищ, які знижують звукоізоляцію перегородок, застосовуються в’язкоеластичні мембрани. Ці мембрани наклеюються безпосередньо на внутрішню поверхню магнезитових плит або затискаються поміж двома шарами обшивки. У другому випадку знижується перевипромінювання шуму каркасним облицюванням, що особливо важливо в сучасних умовах, при наявності потужних джерел шуму: домашні кінотетри або музичні центри, вентилятори та кондиціонери.
 
Дуже ефективно використовувати в конструкціях перегородок, облицьованих магнезитовим плитами, двох незалежних каркасів. Така конструкція з двох 50 + 50 (мм) каркасів має на 5 – 6 дБ вище значення індексу ізоляції, порівняно з конструкцією на одному каркасі 100 мм. Додатково, для підвищення звукоізоляції, між стійками сусідніх каркасів наклеюються пружні прокладки товщиною 5 мм, з кроком 450 – 500 мм. Варіант з двома незалежними каркасами і збільшенням відстані між каркасами, має більш високий індекс ізоляції, а якщо в такій конструкції виконати по одному додатковому шару магнезитової плити, з кожної сторони, індекс звукоізоляція зросте до 65 дБ.
 
Приєднання профілів каркаса до огороджувальних конструкцій виконується з використанням пружної ущільнювальної стрічки є загальною умовою для підвищення звукоізоляції перегородки, облицьованої магнезитовим плитами та ізоляції конструкції від ударного шуму. Примикання конструкцій підлоги до перегородки виконується із застосуванням пружної компенсаційної (демпферної) стрічки, а примикання конструкції підвісних стель, з магнезитових плит, до перегородок виконується ковзким.
 
При виконанні перегородок з підвищеними вимогами до звукоізоляції, шви примикань магнезитових плит до перекриттів і стін заповнюються пружними герметиками.
 
Хотілося б побажати всім споживачам нашої продукції, звертати належну увагу на зазначені вище моменти, загальні рекомендації по використанню матеріалу – СМЛ магнезитова плита, скломагнієвий лист, скломагнезитовий лист, магнезитовий лист і, як наслідок, отримання якісно виконаних будівельно-оздоблювальних робіт.
 

<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2016/01/28.png"  alt="СМЛ магнезитова плита, скломагнієвий лист, скломагнезитовий лист, магнезитовий лист"/>

СМЛ магнезитова плита, скломагнієвий лист, скломагнезитовий лист, магнезитовий лист

 
На нашому сайті у розділі Документація можна ознайомитися з кресленнями монтажних вузлів конструкцій з використанням магнезитової плити і при необхідності отримати консультацію з питання, що цікавить.
 

                                                                                                                                       Автор: Богомаз С.В.

                                                                                                  інженер компанії “НВП “Укрмагнезит”