ukruplfrencs

+38 050 407 3639

Магнезитова плита чи гіпсокартон? Що вибрати?

 
Як часто нас зупиняє вартість товару від покупки? Особливо коли поруч є зовні дуже схожий продукт. І як часто ми шкодуємо про те, що купили не зовсім те, що хотіли, при цьому економлячи зовсім не велику суму.

 

Магнезитова плита чи гіпсокартон?

 
Такі ситуації досить часто поширені і на ринку будівельно-оздоблювальних матеріалів, коли споживач, при відсутності необхідної інформації, робить не зовсім вірний вибір на користь того або іншого матеріалу.
 
У нашому випадку мова йде про магнезитові плити українського виробництва та гіпсокартон.
 
Хто знайомий з ринком будівельних матеріалів (інженери, будівельники, виконроби, бригади приватних будівельників і т. д.) знають, що сукупність властивостей магнезитової плити (негорючість, вологостійкість, довговічність, міцність і т. д.) роблять цей матеріал унікальним, а в деяких випадках безальтернативним.
 
Вартість магнезитової плити на порядок вище вартості гіпсокартону, але при цьому той самий виконроб або бригадир купує магнезитову плиту, хоча досить часто області застосування даних матеріалів перетинаються.
 
«У чому секрет?» — запитаєте ви.
 
Насправді ніякого секрету немає — є чиста математика та практичний результат.
 
Будь-то проектний інститут або виконроб, перед початком нового будівельного проекту, розраховують всі можливі витрати. Як правило, беруть за основу витрати на устрій 1 м2 вибраного елементу. Це може бути устрій перегородки, стіни і т. д. Підраховують кількість необхідного матеріалу і його вартість. Відповідно зваживши всі витрати на той чи інший варіант, приймають рішення, який саме використовувати матеріал.
 
Інженерний відділ компанії «Укрмагнезит», в першу чергу для звичайних покупців, підготував порівняльні таблиці по потребам і вартості необхідних матеріалів, на прикладі устрою перегородки і стіни з магнезитової плити українського виробництва та гіпсокартону (мається на увазі витрати на устрій 1 м2). Для об’єктивності за основу була взята роздрібна вартість матеріалів.
 

<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2017/08/Sravnitelnaya-tablitsa-stoimosti-na-1m2.steny.jpg"  alt="Магнезитова плита чи гіпсокартон?"/>

Магнезитова плита чи гіпсокартон? Порівняльна таблиця потреб і вартості матеріалів на устрій 1м2 стіни.


 
<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2017/08/Sravnitelnaya-tablitsa-stoimosti-na-1m2.-peregorodki.jpg"  alt="Магнезитова плита чи гіпсокартон? "/>

Магнезитова плита чи гіпсокартон? Порівняльна таблиця потреб і вартості матеріалів на устрій 1м2 перегородки.


 

Магнезитова плита чи гіпсокартон? Результати порівняння потреб і вартості матеріалів на устрій 1м2 житлової площі (стіни та перегородки).

 
Як бачимо в результаті різниця у вартості за 1 м2 влаштування перегородки і стіни з магнезитової плити гіпсокартону виходить зовсім невелика, але виходить велика різниця в ефекті від застосування даних матеріалів.
 
Отже, що ж в кінцевому результаті ми отримаємо при використанні магнезитової плити в даних випадках?
 
1) Протипожежна безпека. Матеріал абсолютно негорючий. Клас горючості «НГ».
 
2) Матеріал витримує нетривалий прямий контакт з водою без зміни своїх характеристик і геометричних показників.
 
3) Захист від появи грибка і цвілі. Матеріал, завдяки своєму складу, стримує появу грибкових колоній та цвілі.
 
4) Матеріал має гарні характеристики міцності. В нього можна закручувати саморізи без наповнювача, гвоздить і скобить.
 
5) Довговічність. Термін експлуатації понад 30 років (при дотриманні умов використання заявлених виробником). Придатний для повторного використання.
 
Очевидно, що застосування гіпсокартону в аналогічних конструктивах не дало б такого результату і обумовлено це в першу чергу властивостями даного матеріалу. Саме тому професійні будівельники віддають перевагу магнезитовій плиті, як матеріалу з великим запасом позитивних експлуатаційних характеристик. При цьому витрати на устрій 1 м2 будівельної площі практично ідентичні з витратами на використання того ж гіпсокартону.
 

                                                                                                                                       Автор: Укрмагнезит