ukruplfrencs

+38 050 407 3639

Магнезитова плита

 

Магнезитова плита СМЛ (скломагнієвий лист) українського виробника, компанії «НВП« Укрмагнезит »- це будівельно-оздоблювальний матеріал, з унікальним набором позитивних експлуатаційних характеристик, що забезпечує даний матеріал найширшим спектром застосування. Компанія “Укрмагнезит” – єдиний виробник магнезитової плити в Україні та Європі.

 

 

Використання магнезитової плити, завдяки своїм фізико-механічними показниками, в більшості випадків, більш виправдано ніж застосування відомих будівельно-оздоблювальних матеріалів таких як, гіпсокартон (в тому числі вологостійкий і термостійкий), будь-яких матеріалів на основі гіпсу, фанери, аквапанелі, різних плитних матеріалів типу ДСП, QSB, OSB, шиферу, фіброцементних плит і т.д. При рівних умовах експлуатації, в порівнянні з магнезитової плитою, будь-який інший відомий будівельний матеріал не дав би вам очікуваного результату.

 

 

В ході виробництва магнезитової плити використовуються тільки компоненти природного характеру, при повній відсутності будь-яких сторонніх добавок і домішок, що робить цей матеріал абсолютним лідером в питанні екології.

 

 

<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2015/03/Plita2.jpg" alt="магнезитова плита"/>

Магнезитова плита

 

 

 

Склад магнезитової плити компанії Укрмагнезит.

 

Магнезитова плита за своїм складом виглядає наступним чином:

– головні компоненти магнезитової плити Укрмагнезит – це хлорид і оксид магнію, взаємна реакція яких створює дуже міцну кристалічну решітку. Саме така міцна структура служить своєрідним контейнером для фіксації різного роду наповнювачів;

– вулканічний пісок, інша назва-перліт, який дозволяє знизити як коефіцієнт теплопровідності магнезитової плити, так і її вагу, при цьому сприяє збільшенню показників за параметрами звукоізоляції;

– об’єм і легкість магнезитовій плити надають тирса дрібної фракції;

– базальтова склосітка служить для двохстороннього армування магнезитової плити. Цей компонент дозволяє зробити плиту еластичною та міцною.

 

 

Завдяки такому комплексу компонентів і розробленої фахівцями нашої компанії технології виробництва, магнезитова плита Укрмагнезит отримує високі споживчі якості безпосередньо на виробничій лінії, без застосування сторонніх модифікуючих речовин, різного роду просочень і т.д.

 

 

<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2015/03/Plita.jpg" alt="магнезитова плита"/>

Магнезитова плита

 

 

 

Розміри магнезитової плити виробництва компанії Укрмагнезит.

Магнезитова плита (СМЛ) українського виробника компанії Укрмагнезит – це будівельно-оздоблювальний матеріал, який має форму листа, та який випускається в найбільш поширених товщинах 8, 10 і 12 мм і з оптимальним розміром в 1200 x 2400 мм, площа листа складає 2,88 м2.

 

 

Виробничі можливості нашої компанії також дозволяють, при певному обсязі і вимогах, випускати магнезитові плити в розмірах зазначених замовником, або з невеликою корекцією.

 

 

<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2015/03/Plita-3.jpg" alt="магнезитова плита"/>

Магнезитова плита Укрмагнезит

 

 

Види магнезитової плити Укрмагнезит.

 

Магнезитова плита (СМЛ) виробляється декількох видів: «Стандарт», «Преміум», «Фасад».

 

Відповідно дані види плити мають різні фізико-механічні показники і сфери застосування. Вся продукція виробляється відповідно до ТУ У В.2.7-23.6-23638610-001:201.

 

Магнезитова плита (СМЛ) українського виробництва була випробувана в провідних профільних лабораторіях Євросоюзу і як результат наша плита отримала високу оцінку європейських фахівців, що підтверджено відповідними протоколами випробувань. З даною документацією можна ознайомитися в цьому розділі.

Екологічність: магнезитова плита не містить шкідливих компонентів і речовин, у складі повністю відсутні елементи формальдегіду, азбесту і т.д. Складається тільки з природних екологічно чистих речовин. Абсолютно безпечна в процесі експлуатації як для людей, так і для продуктів харчування. Відповідає всім існуючим стандартам з екології. Легкість: дана характеристика магнезитової плити істотно полегшує процес монтажу, робить непотрібним використання різного роду підйомних механізмів, спрощує сам процес монтажу. Відповідно зменшується чисельність робітників і як результат знижуються загальні витрати на будівництво об’єкта. Міцність: високі характеристики міцності роблять магнезитову плиту придатною для повторного використання після демонтажу, також для монтажу можна застосовувати пневмо-пістолет, скоби, вкручувати шурупи-саморізи і т.д. Для прикладу, на виготовлену з магнезитової плити перегородку, можливо здійснювати монтаж навісного обладнання.
Обробка: магнезитова плита не вимагає якихось спеціальних пристосувань і інструментів для обробки. Розкрій плити здійснюється за допомогою найпростішого будівельного ножа зі змінними лезами, методом насічки та подальшого перелому. Негорючість: магнезитова плита відноситься до класу негорючих матеріалів (НГ). Під впливом високої температури не спалахує, не виділяє шкідливих токсичних речовин, що робить цей матеріал оптимальним для використання на об’єктах з підвищеними вимогами по пожежної безпеки, а також в конструктивах щодо захисту несучих конструкцій від вогню. Теплоізоляція та звукоізоляція: магнезитова плита, маючи в своєму складі такий компонент, як вулканічний пісок, він же перліт, служить досить гарним елементом ізоляції, що дозволяє істотно поліпшити показники по тепло- і звукоізоляції приміщень.
Довговічність: в залежності від характеру умов використання, термін експлуатації магнезитової плити Укрмагнезит становить приблизно 30 років. Гарантійний термін експлуатації – не менше 7 років, з моменту монтажу магнезитової плити, при повному дотриманні рекомендованих норм монтажу та експлуатації. Гнучкість: двохстороннє армування базальтовою склосіткою робить магнезитову плиту Укрмагнезит досить гнучким та еластичним матеріалом, що дозволяє використовувати даний продукт для виготовлення та обробки криволінійних елементів і конструкцій. Антисептичні властивості магнезитової плити обумовлені основними компонентами даного матеріалу, оксидом і хлоридом магнію, які є природними антисептиками. Ці складові магнезитової плити запобігають появі колоній цвілі, грибків, комах.
Стабільність розмірів: високий вміст магнезиального цементу в магнезитовій плиті виробництва компанії Укрмагнезит дозволяє отримати низький коефіцієнт лінійного розширення під впливом високої температури та вологості. Морозостійкість: магнезитова плита Укрмагнезит витримує більше 50 циклів (мається на увазі магнезитова плита виду Фасад). Вологостійкість: магнезитова плита, завдяки основним компонентам, не деформується під вплив таких несприятливих факторів, як вологість, пар, вогкість. Також не боїться безпосереднього контакту з водою.
   Магнезитова плита Стандарт– знайшла своє застосування для внутрішнього оздоблення стін, активно використовується при влаштуванні міжкімнатних перегородок, підлог, підвісних стель, для виготовлення панелей декоративного призначення і звукопоглинальних конструкцій і т.п., в приміщеннях з сухим і нормальним режимами вологості, в житлових, адміністративних, громадських та промислових будівлях.
   Пріоритетні напрямки використання магнезитової плити Стандарт:
 • магнезитову плиту даного виду рекомендується використовувати для оздоблювальних робіт в місцях з підвищеними вимогами до міцності і зносостійкості конструкцій (спорткомплекси, торгово-розважальні центри, кінотеатри, опалювальні склади і т.д.);
 • рекомендуємо використовувати магнезитову плиту Стандарт при оздоблювальних роботах в будівлях і в конструкціях з підвищеними вимогами санітарно-епідеміологічного характеру, а саме: – установи медичного призначення, лабораторії, санаторії, готелі, ресторани, кафе, навчальні заклади, виробничі цехи харчової промисловості тощо.

 

   Магнезитова плита Преміум – широко використовується в оздоблювальних роботах в середині приміщень з вологим і мокрим режимами вологості. Знайшла своє застосування в житлових, адміністративних, громадських та промислових будівлях для оздоблення стін, влаштування міжкімнатних перегородок, для влаштування підлог, виготовлення підвісних стель і т.п. Також може використовуватися при оздоблювальних роботах в приміщеннях без опалення: підвали, паркінги, склади, гаражі, балкони і т.д.
   Пріоритетні напрямки використання магнезитової плити Преміум:
 • використовується в промислових та виробничих будівлях для оздоблювальних робіт з підвищеними вимогами по стійкості до агресивних середовищ: кислоти, луги, нафтопродукти;
 • застосовується для оздоблювальних робіт в приміщеннях з можливістю великих перепадів вологості і температури: душові, басейни, сауни, кухні, хлібопекарні, мийки і т.д.;
 • активно використовується для протипожежного захисту несучих конструкцій будівель, а також для захисту елементів будівель, до яких пред’являються підвищені вимоги з пожежної безпеки: евакуаційні шляхи, ліфтові шахти, сходові прольоти, комунікаційні шахти, вентиляційні шахти, дерев’яні елементи мансардних поверхів і т.д;
 • даний матеріал добре зарекомендував себе при влаштуванні камінів, печей і т.п., а також для влаштування екранів захисного характеру між топкою каміна і конструкціями перекриттів або стін.

 

  Магнезитова плита Фасад– використовується при утепленні зовнішніх стін з вентильованим повітряним прошарком, при виготовленні сендвіч-панелей і зведенні швидкомонтованих будівель, як зовнішній захисний шар. Є негорючим матеріалом і його дуже часто застосовують в конструкціях, експлуатація яких пов’язана зі значними змінами температури та вологості. Застосовують для облицювання фасадів будівель і споруд, а також в якості основи для елементів покрівлі.
  Пріоритетні напрямки використання магнезитової плити Фасад:
 • системи вентильованого фасаду;
 •  основа для різних варіантів оздоблення фасаду (включаючи облицювання каменем);
 • каркасне будівництво з металевим або дерев’яним каркасом;
 • монолітно-каркасне будівництво;
 • для виготовлення незнімної опалубки;
 • влаштування покрівлі;
 • штукатурні системи утеплення фасаду.

 

 

Фізико-механічні характеристики

 

«Стандарт» «Преміум» «Фасад»
Довжина, мм 2400/1500 2400/1500 2400/1350
Ширина, мм 1200/600 1200/600 1200/900
Товщина, мм 8,10,12 8,10,12 10,12
Густина, кг/м3, у межах 750…1000 900…1200 1000…1400
Водопоглинання, %, не більше 25 16 10
Міцність на згин, МПа, не менше 7,0 7,7 7,7
Твердість лицьової поверхні, МПа, не менше 30 40 45
Зміни лінійних розмірів під впливом температури та вологості, %, не більше 0,3 0,2 0,1
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(м*К), не більше 0,24 0,26 0,26
Питомий опір висмикуванню шурупа, Н/мм 400 500 500
Вогнестійкість НГ (негорючий матеріал) НГ (негорючий матеріал) НГ (негорючий матеріал)
Звукоізоляція 30 ДБ (для 10 мм) 30 ДБ (для 10 мм) 30 ДБ (для 10 мм)
Опір удару, Дж, не менше 5,0
Морозостійкість, втрата міцності на згин не більше, ніж на 10%, морозоциклів 50

Процес монтажу магнезитової плити включає наступні етапи робіт:

 • встановлення дерев’яної або металевої профільної системи;
 • грунтування поверхні з обох сторін за два рази і торців магнезитової плити методом “мокрим по мокрому”;
 • монтаж магнезитової плити;
 • закладення швів і тонкошарове вирівнювання поверхні магнезитовою шпаклівкою під фінішну обробку;
 • грунтування готової поверхні перед фінішним оздобленням (фарбуванням, наклеюванням шпалер, нанесенням декоративних шпаклівок і т.п.).

 

Альбом технічних рішень по монтажу магнезитових плит

 

Використання магнезитової плити. На що треба звернути особливу увагу.

Магнезитова плита повинна зберігатися в сухому приміщенні при наявності достатньої вентиляції повітря. У тих випадках, коли магнезитова плита певний час знаходиться на відкритому повітрі, наприклад, на об’єктах, то ми рекомендуємо зберігати плиту під будь-яким навісом для захисту від прямого влучання вологи. Якщо плити вологі, то перед монтажем їх необхідно просушити.

 

 

Безпосередньо перед монтажем магнезитової плити, необхідно грунтувати лицьову та внутрішню сторони і торці поверхні магнезитової плити ґрунтовкою глибокого проникнення двічі.

 

 

При монтажі магнезитової плити слід брати до уваги властивості паропроникнення даного матеріалу. Для цього, при обробці фінішним матеріалом будь-якої зі сторін магнезитової плити, який перешкоджає поглинанню вологи, а це керамічна плитка, паронепроникна фарба, лак, шпалери і т.д., іншій стороні магнезитової плити необхідно надати аналогічні властивості. Тому, слід обробити зворотню сторону плити паронепроникними матеріалами (гідрофобізаторами, лаками, фарбами тощо) або ж гарантувати методом багаторазового грунтування до утворення плівки на поверхні магнезитової плити.

 

 

При внутрішніх роботах, монтаж магнезитової плити, потрібно проводити під час оздоблювальних робіт (в зимовий період тільки при наявності опалення), до облаштування «чистих підлог», при цьому всі «мокрі» процеси повинні бути закінчені і проведена розводка систем сантехнічного та електро призначення, при дотриманні нормального режиму вологості. Температура в приміщенні, де проводяться відповідні роботи, повинна бути не нижче, ніж + 10 ° С. Магнезитова плита перед монтажем повинна пройти відповідну адаптацію безпосередньо в приміщенні.

 

 

При зовнішніх роботах магнезитова плита повинна акліматизуватися перед монтажем. Температура навколишнього середовища і матеріалу не повинна бути нижче, ніж + 5 ° С.

 

 

Магнезитова плита досить легко ріжеться за допомогою звичайного ручного (ніж, ножівка тощо) або електричного (болгарка, лобзик, циркулярна пила) інструменту. Порізка за допомогою ножа абсолютна ідентична порізці того ж гіпсокартону. При розкрої магнезитової плити з використанням електроінструменту слід застосовувати інструмент із захистом від пилу та наявністю алмазних ріжучих крайок. Фаску з торців плити легко можна зняти за допомогою рубанка або шліфувальної машинки.

 

 

Магнезитову плиту можна монтувати на металеву або дерев’яну профільну систему, а також на клей з додатковим кріпленнями «парасольками».

 

 

Якщо для монтажу магнезитової плити використовуються металеві профілі, то вони повинні бути захищені від корозії.

 

 

Обрешітку профільної системи розраховують з кроком стоєвих профілів не більше 450 мм, беручи до уваги розміри, товщину плити і вимоги по жорсткості до готової конструкції. Існує правило: чим плита тонше, тим відповідно менше роблять крок обрешітки.

 

 

Якщо ж магнезитова плита застосовується як основа для підлоги (по лагам) або основа при наклеюванні плитки, каменю, а також при підшивці стель, то крок обрешітки зменшують до 300х300 мм.

 

 

Для кріплення магнезитової плити до профільної системи використовують самопотайні шурупи-саморізи (з наявністю насічки на зворотньому боці головки). Наявність антикорозійного покриття на саморізах – це обов’язкова умова. У магнезитову плиту саморізи вкручуються на відстані 10-15 мм від краю плити і з кроком близько 15-20 см. При використанні саморізів без наявності насічки на зворотньому боці головки, слід попередньо провести засвердлування в місцях їх встановлення.

 

 

Між плитами необхідно залишати зазори близько 2 мм (при внутрішніх роботах) і 3-4 мм при зовнішніх роботах. Утворені шви закладаються магнезитової шпаклівкою С.2.ШМ2 виробництва компанії Укрмагнезит, з додатковим армуванням малярською стрічкою.

 

 

Всі роботи пов’язані з процесом шпаклювання (закладення швів і місць кріплення саморізів, вирівнювання поверхні) найкраще виконувати магнезитової шпаклівкою С.2.ШМ2 «Укрмагнезит» дотримуючись умов, що відповідають експлуатаційним.

 

 

Фарбування магнезитової плити слід виконувати вододісперсійними фарбами, які не будуть перешкоджати вільному поглинання і віддачі вологи.

 

 

 

Основні рекомендації при опорядженні стін  магнезитовими плитами з подальшим фінішним оздобленням кахлем (керамічними плитками) або плитками з природнього каменю.

 

Опорядження стін за допомогою магнезитових плит – це добра основа для виконання подальшого оздоблення кахлями, керамічними плитками, або плитками з натурального чи штучного каменю. Поверхні стін, на які буде вкладатися той, чи інший тип плитки, повинні бути міцними, рівними, чистими, не піддаватися деформаціям, мати гарну адгезію (утримуючу здатність).

 

 

Важливими умовами, для виконання цього виду оздоблення, є чітка геометрія приміщень та вертикальність поверхні стін. Практично всі поверхні капітальних стін потребують додаткових заходів для отримання якісної поверхні основи, а саме вирівнювання площини та коригування довжини стін, що потрібно враховувати виходячи з розмірів лицювальних матеріалів та дизайн-ідеї.

 

 

Виконуючи опорядження стін магнезитовими плитами, не складно здійснити вирівнювання поверхні в вертикальній чи горизонтальній площині та відкоригувати довжину поверхні, що оздоблюється керамічними плитками або плитками з природного каменю. Досить часто фінішне оздоблення керамікою чи іншими плитками виконують на поверхні легких міжкімнатних перегородок, що також монтуються з використанням магнезитових плит.

 

 

Міцність поверхні магнезитових плит дозволяє здійснювати фінішне оздоблення не тільки легкими керамічними плитками вагою 11-16 кг/м2 і товщиною 7-9 мм, але й за певних умов плитками з природного каменю, що мають вагу 52-58 кг/м2 та товщину 20 мм.

 

 

Виходячи з габаритів поверхні, що оздоблюється (висоти та довжини), а також типу, розміру та товщини керамічних (штучних або натуральних) плиток, підбирають товщину магнезитової плити, кількість шарів її у обшивці, та конструкцію каркасу для влаштування опорядження стін чи монтажу перегородки.

 

 

Для влаштування каркасу перегородок або виконання опорядження стін використовують профілі (CW, UW, як варіант СD, UD) з тонколистової оцинкованої сталі товщиною 0,5-0,6 мм, або дерев’яні бруски однакового перерізу (оптимально 50х60 мм). Причому каркаси з дерева зустрічаються рідше і застосовувати їх доцільно тільки в приміщеннях з сухим режимом експлуатації, та при висоті конструкції, що не перевищує трьох метрів.

 

 

При незначній кривизні капітальних стін, можна виконувати вирівнювання поверхні плитами магнезитовими з використанням металевих каркасів з оцинкованих профілів (CD, UD), що застосовуються для конструкцій підвісних стель. Таке опорядження плитами магнезитовими товщиною 10 мм можна виконувати на висоту 4,5 – 5м, і доцільне при використанні легких керамічних плиток. Для забезпечення площинної жорсткості, кріплення вертикальних CD-профілів до капітальних стін проводиться за допомогою прямих підвісів -ES, які встановлюють з кроком 600 – 1200 мм, один вертикальний профіль має бути скріплений з капітальною стіною не менше ніж трьома підвісами.

 

 

Фіксацію верхнього та нижнього кінців профілю здійснюють за допомогою напрямних UD профілів, що кріпляться до стелі та основи підлоги по лініям розмітки. На поверхні напрямних профілів, що є дотичними до конструкцій перекриття та стін, перед монтажем слід нанести шар самоклеючої еластичної стрічки, або дві повздовжні смужки герметика по краю профіля.

 

 

Кріплення напрямних профілів до горизонтальних поверхонь приміщення та крайніх вертикальних профілів до капітальних конструкцій здійснюється з допомогою елементів кріплення – анкерів або дюбелів діаметром 6 або 8 мм. Крок елементів кріплення встановлюють від 450 до 1000 мм. Застосування меншого кроку сприяє збільшенню жорсткості конструкції і застосовується при значних розмірах поверхні, що буде оздоблюватися.

 

 

Крок вертикальних CD профілів найчастіше приймають 400 мм та опорядження з плит магнезитових в один шар, товщиною не менше 10 мм. Таке поєднання матеріалів дозволяє використовувати для облицювання керамічні плитками розміром до 300 мм та вагою до 16 кг/м2.

 

 

Значно жорсткішою буде конструкція з кроком вертикальних елементів 300 мм, зменшенням кроку підвісів до 600 мм та з використанням магнезитової плити товщиною 12 мм, що дозволить використати для облицювання більш важкі плитки (штучний граніт), розміром до 400 мм.

 

 

При влаштуванні обшивки каркасу двома шарами плити магнезитової 10+8 або 10+10 мм, можна застосовувати плитки розміром до 600 мм.

 

 

У випадках, коли підготовку поверхні магнезитовими плитами виконують по капітальних конструкціях, що мають значні нерівності, або виникає необхідність приховати інженерні комунікації, а також застосування для оздоблення керамічних плиток більшого розміру й ваги, чи тонких плиток з природних матеріалів, необхідно виконувати каркаси з металевих оцинкованих профілів з товщиною (горизонтальним перерізом): 50, 75 та 100 мм.

 

 

В конструкціях, що будуть використовуватися у вологих приміщеннях доцільно використовувати елементи каркасу, що мають додаткове антикорозійне фарбування. Спосіб влаштування каркасу виконують за аналогією до описаного раніше.

 

 

Жорсткість конструкції, та її розміри визначаються наступними факторами: перерізом профілю, що застосовується, кроком вертикальних напрямних та елементів кріплення, а також товщиною плити та кількістю шарів у обшивці. Так при використанні, в якості базового варіанту, профіля CW 50 з одношаровою обшивкою плитою магнезитовою товщиною 10 мм і відстані між осями вертикальних профілів 400 мм можна влаштовувати конструкцію опорядження висотою до 4 м і вести подальше оздоблення керамічними плитками вагою до 16 кг/м2 та розміром до 300 мм.

 

 

Зменшення висоти конструкції впливає на збільшення її жорсткості. Заміна перерізу профілю на наступний (наприклад з CW 50 на CW 75), або зменшення кроку між вертикальними стояками до 300 мм дозволяє збільшувати висоту конструкції в середньому на 1 метр. Застосування в обшивці плит товщиною 12мм збільшує жорсткість конструкції та дозволяє використовувати більш важкі та габаритні матеріали оздоблення, вагою до 25кг/м2 та розміром 400 (450) мм. Для лицювання більшими за розміром плитками 500 – 600 мм, необхідно виконувати обшивку каркасу двома шарами магнезитової плити.

 

 

 

Оздоблення тонкими плитками, товщиною 20 мм, з природнього каменю можна виконувати лише при наступних умовах: переріз профілю повинен бути не менше CW 75, з кроком вертикальних стояків 300 мм та обшивкою двома шарами плити магнезитової, висота оздоблення не більше 2,5 м. При використанні такого оздоблення слід керуватися наступними рекомендаціями: враховувати навантаження від ваги конструкції на елементи перекриття, виконувати обробку поверхні основи з магнезитових плит зчіпною емульсією та використовувати клейові суміші, що рекомендовані саме для даного матеріалу (як, наприклад, суміші на основі білого цементу для приклеювання плиток з мармуру).

 

 

 

Досить часто доводиться виконувати одночасне опорядження декількох стін в одному приміщенні, то в цьому випадку, виникають стикування в кутах. Бажано починати опорядження стін, що мають меншу довжину (при однакових конструкціях каркасів) або тих, що мають більш жорсткий каркас (наприклад CW в порівнянні з CD). В конструкції, що монтується першою, слід закласти вертикальний стояк, у місці де буде здійснене кутове з’єднання з другою конструкцією. Після монтажу магнезитової плити на каркас першої конструкції, від місця з’єднання монтують каркас для наступного опорядження, з виконанням герметизації приєднання вертикального профілю, за допомогою самоклейкої стрічки або двох смужок герметика.

 

 

Подібно до влаштування опорядження стін, влаштовуються каркаси для легких міжкімнатних перегородок. Відмінність полягає лише в тому, що основа з плит магнезитових монтується з обох боків конструкції, а види оздоблення можуть бути різними для кожної сторони.

 

 

До початку монтажу на конструкцію каркасу, магнезитові плити слід адаптувати до температури та вологості приміщень, де буде здійснюватися їх монтаж, а також виконати підготовчі операції. Для «акліматизації» плит потрібно три доби від моменту поставки в приміщення до початку монтажу. Весь період до монтажу, плити на об’єкті потрібно зберігати при позитивних температурах (бажано від +150С до +250С) на рівній горизонтальній поверхні (піддон або дерев’яні бруски) без контакту з конструкціями перекриття та стяжки, та не допускати їх замокання.

 

 

В загальному випадку, перед монтажем, лицеву і тильну поверхні та всі торці магнезитових плит просочують розчином грунту глибокого проникнення за 2 рази, методом «мокрим по мокрому», завдяки чому зменшується водопоглинання матеріалу та покращується здатність до адгезії поверхні плит. Але потрібно враховувати певні нюанси:

 

– наклеювання плиток краще здійснювати на шорсткий (що не має глянцевого блиску) тильний бік магнезитової плити;

 

– при оздобленні в приміщеннях, де є великий ризик зволоження внутрішнього боку конструкції (наприклад, монолітні будівлі з бетону), поверхню протилежну до тої, де будуть наклеюватись плитки, потрібно обробити силіконовим гідрофобізатором, що робить поверхню абсолютно вологостійкою;

 

– при використанні важких керамічних плиток (штучний граніт) та тонких плит з натурального каменю, поверхню магнезитових плит, яка буде облицьовуватися плитками, рекомендується обробити зчіпною емульсією.

 

 

Час висихання поверхні плити, після обробки зчіпною емульсією або гідрофобізатором наводиться виробником даного продукту в межах від 3 до 6 годин, в залежності від типу розчину.

 

 

Під час виконання монтажу, деякі плити розрізають на частини потрібних розмірів. Для цього, проводять розмітку плити за допомогою металевої лінійки та олівця. Потім за допомогою ножа та лінійки виконують надріз з одного боку плити по лінії розмітки. Необхідно щоб лезо ножа прорізало шар сітки армування. Далі плиту надломлюють по лінії надрізу, згинають та розрізають армуючу сітку з іншого боку. Така проста операція виключає утворення пилу та мінімізує кількість відходів.

 

 

Розрізати магнезитові плити можна також за допомогою електроінструментів: ручної циркулярної пилки, електричного лобзика, значно рідше для цього використовують невеликі кутові шліфувальні машини («болгарки»). При використанні цих інструментів, слід застосовувати полотна з надтвердих сплавів та диски з алмазними зубцями. Для видалення пилу, при різанні електроінструментами необхідно застосовувати пилопоглинаючі фільтри та пристрої.

 

 

Всі торці плит, що утворилися по лінії розрізу (розпилювання), обробити розчином для грунтування, за два рази. Після їх висихання можна здійснювати монтаж елементів з магнезитових плит на несучий каркас.

 

 

Магнезитові плити монтуються до каркасу за допомогою шурупів-саморізів з самозенкуючими голівками. Крок шурупів, при одношаровій обшивці, не повинен бути більшим за 200 мм, а відстань від краю плити до центру шурупа в межах 15-20 мм. Закріплення плити потрібно починати від центру плити та послідовно рухатися до краю.

 

 

У випадку, коли виникає необхідність застосування двох шарів основи з магнезитової плити, всі повздовжні і поперечні стикування плит зовнішнього (верхнього) шару потрібно виконувати тільки «в розбіг» відносно стиків внутрішнього (нижнього) шару, щоб уникнути наскрізних швів у обшивці. Крок шурупів нижнього ряду збільшують в 2 – 2,5 рази (до 500 мм). Шурупи вкручуються таким чином, щоб їх верхівка була незначно заглиблена в тіло магнезитової плити. Випинання саморізів за поверхню плити не допускається. При монтажі потрібно залишати зазори приблизно 3 – 5 мм між сусідніми плитами. Орієнтування (довгої сторони) плит може бути вертикальним або горизонтальним.

 

 

Поперечні шви між суміжними плитами різних рядів, при горизонтальному розміщенні, треба зміщувати на величину кратну кроку стійкових профілів. А при вертикальному розміщенні, шви короткої сторони зміщуються один відносно іншого не менш ніж на 600 мм. Потрібно залишати зазори 8-10 мм між торцями магнезитових плит та поверхнями підлоги, стелі та примикання до капітальних стін. Завдяки цьому не відбувається прямого контакту плити з цими поверхнями, що в подальшому буде запобігати проникненню вологи до магнезитової плити. Зазори заповнюють силіконовим герметиком на всю товщину плити.

 

 

Роботи по заповненню швів шпаклівкою, можна починати не раніше ніж через три дні, після того як магнезитові плити повністю змонтовані на всій площині, що буде використовуватися для лицювання керамічними плитками.

 

 

Для закладання (заповнення) швів найкраще використовувати двокомпонентну магнезитову шпаклівку. Суміш потрібно замішувати з чітким дотриманням інструкцій виробника стосовно пропорції компонентів продукту та часу його використання.

 

 

Закладання швів також можливо здійснювати з використанням інших мінеральних сумішей (наприклад, на основі цементу з полімерними домішками), що не мають усадки після висихання, а також мають добру адгезію з мінеральними основами.

 

 

Для заповнення швів між магнезитовими плитами не рекомендується використовувати, шпаклівки з вмістом гіпсових в’яжучих, тому, що ці матеріали дуже чутливі до вологи, під дією якої виникає розтріскування шва в місці контакту з магнезитовою плитою.

 

 

Після приготування, розчин для закладання наносять поперек швів, ретельно втираючи його в глиб зазорів на всю товщину плити. На поверхні, над швом необхідно створити невелику надлишкову товщину суміші для подальшої роботи і, щоб не дати розчину встигнути підсохнути. Таким чином шов заповнюється по всій довжині. Якщо шви дуже довгі, то їх необхідно поділити на декілька ділянок. Після початку тужавіння шпаклівки, по центру шва, на нанесену в шви суміш накладається армована сітка зі скловолокна шириною 100 мм.

 

 

Після укладання, сітку, сильними розтиральними рухами шпателя, максимально заглиблюють в нанесений розчин. Завдяки цьому армована сітка потрапляє в середину шару розчину для закладення швів. Після затоплення сітки в шов, широким шпателем видаляють надлишки розчину та шпателем “розтягують” в обидва боки від шва, щоб максимально згладити потовщення. У випадку виконання двошарової обшивки, шви нижнього шару заповнюють шпаклівкою та вирівнюють без армування.

 

 

Можливе використання поліуретанового герметика для заповнення швів. В цьому випадку, за допомогою шприц-пістолета, шов заповнюють на всю товщину плити по всій довжині без пропусків, а після повного твердіння герметика, шпателем зрізають частини що виступають з площини стіни. Армування шва не застосовується.

 

 

Облицювання стін керамічними плитками по основі з магнезитових плит не потребує виготовлення ідеально гладкої поверхні. Тому попередньо виконані операції заповнення швів шпаклівкою, армування їх сіткою та вирівнювання поверхні, є достатньою умовою для виконання оздоблення з керамічних плиток. Після повного висихання заповнення швів можна починати облицювання стін.

 

 

Перед наклеюванням керамічних плиток, на чисті та сухі основи, виконані з магнезитових плит, наносять лінію по якій буде вирівнюватися базовий ряд плиток.

 

 

Кріплення керамічних плиток до основи з магнезитових плит здійснюється відповідним клеєм на мінеральній основі, що продається у вигляді сухої суміші. Готова до замісу суха клейова суміш для керамічних плиток перед використанням змішується з водою та, відповідно до рекомендацій виробника, доводиться до готовності для використання.

 

 

Існують два варіанти приклеювання керамічних плиток на основу з магнезитових плит. Клейовий розчин для приклеювання керамічних плиток наносять або на поверхню основи з плит магнезитових, або безпосередньо на тильний бік керамічних плиток, кельмою або шпателем. Розчин рівномірно розподіляють по основі стіни або тильній поверхні плиток за допомогою зубчатого шпателя.

 

 

Якщо плитки з тильної сторони сильно профільовані, потрібно брати шпатель з більшими зубцями. Підбирати шпателі потрібно так, щоб поверхня, на яку нанесено розчин, була покритою не менш як на 75-80%.

 

 

Після нанесення клейового розчину, плитки монтуються до основи з магнезитових плит. Для цього потрібно хиткими рухами, з невеликим зусиллям, притиснути плитку до основи.

 

 

Пластикові хрестовини для швів дозволяють витримувати однакову відстань між суміжними плитками в горизонтальному та вертикальному напрямках. Інший спосіб для вирівнювання керамічних плиток – напрямний шнур.

 

 

Після застигання клейового розчину шви очищують від залишків матеріалів для укладання плитки та бруду. Далі, за допомогою гумового шпателя, шви заповнюються розчином для затирання (фугою). Залишки цього розчину та розводи видаляють з поверхні плиток за допомогою вологої поролонової губки для прибирання.

 

 

Кутові та компенсаційні шви заповнюються еластичним заповнювачем за допомогою шприца-пістолета. Як більш простий варіант, в кутах приміщення, можливе застосування пластикових зовнішніх та внутрішніх кутових профілів.

Основні рекомендації при опорядженні стін магнезитовими плитами з подальшим фінішним оздобленням кахлем (керамічними плитками) або плитками з природнього каменю.