ukruplfrencs

+38 050 407 3639

Підвісні стелі з використанням магнезитових плит.

 
Підвісні стелі з використанням магнезитових плит – досить розповсюджені конструкції, які можуть виконуватися як з різними варіантами систем каркасу так і різноманітними формами та видами фінішного оздоблення. Такі стелі використовуються в приміщеннях різного призначення з сухим, нормальним та вологим режимами експлуатації.

Підвісні стелі з використанням магнезитових плит – сприяють підвищенню вогнестійкості перекриття, забезпечують додаткову звукоізоляцію та дозволяють приховати розводку інженерних систем, виконаних безпосередньо під перекриттям.
Монтаж систем підвісних стель складається з декількох операцій (етапів), що виконуються в певній послідовності.
 
До початкового етапу відносяться роботи по визначенню необхідної (максимально допустимої) висоти приміщення (глибини підвісної стелі) та вибір оптимального варіанту конструкції каркасу, виконання розмітки (за обраним варіантом дизайн-проекту) для монтажу елементів каркасу.
За виконаною розміткою виконують монтаж каркасу та паралельно проводять заходи по підготовці магнезитових плит до монтажу.
 
Після повної готовності конструкцій каркасу підвісної стелі, починають монтаж магнезитових плит. Плити монтують тільки в сухому стані.
Малярні роботи відносяться до в заключного етапу. Ці роботи включають виконання підготовки поверхні магнезитових плит (шпаклювання, шліфування) та нанесення фінішного оздоблення.
 
Підвісні стелі з використанням магнезитових плит потрібно монтувати після закінчення всіх видів робіт, що проводяться з використанням великої кількості води (влаштування стяжок на підлозі та штукатурка стін) або супроводжуються значними виділеннями пилу (демонтажні роботи, або прорізання отворів в капітальних конструкціях).
 
Виконання розмітки проводять по стінам, що мають рівну поверхню (підготовлену для нанесення фінішного покриття). Горизонтальну лінію розмітки наносять виходячи з прийнятої висоти приміщення та враховуючи поправку на товщину магнезитової плити, що застосовується.
 
Підвісні стелі з використанням магнезитових плит, а саме каркаси для підвісних стель, виконують з металевого оцинкованого профілю (СD, UD). Як виняток, в приміщеннях невеликого розміру та з сухим режимом експлуатації, застосовують каркаси з використанням дерев’яних брусків. За типом каркасу підвісні стелі можна розділити на однорівневі та дворівневі.
 
В однорівневих каркасах профілі знаходяться в одній площині та можуть розташовуватися в одному напрямку – одновісні, або в двох взаємно перпендикулярних напрямках – двовісні. Профілі дворівневого каркасу розташовуються взаємно перпендикулярно один над одним та скріпляються, в місцях перетину, за допомогою дворівневого з’єднувача. За кількістю шарів магнезитової плити в обшивці найчастіше застосовують одношарові, а у випадках, коли до конструкції підвісної стелі висувають додаткові експлуатаційні або захисні вимоги, застосовують двошарові обшивки.
 
Каркас підвісної стелі збираються безпосередньо на місці ( в конкретному приміщенні). Існують три схеми влаштування каркасів.
 
1.Однорівнева одновісна схема, коли несучі профілі (CD) встановлюють в одному рівні, по паралельних осях (з певним кроком) в одному напрямку.
 
2.Однорівнева двовісна схема, де несучі профілі (CD) встановлюють в одному рівні, по паралельних осях з великим кроком (1200 мм), а поперечні профілі, орієнтовані перпендикулярно до несучих, монтують з меншим кроком (400 – 480 мм).
 
3.Дворівнева схема, де профілі (CD) верхнього рівня – основні (з великим кроком) орієнтовані перпендикулярно відносно несучих профілів нижнього рівня.
 
Одношарові обшивки на одновісному каркасі використовують при невеликих площах опорядження або у вузьких приміщеннях. Для більшості підвісних стель рекомендується виконувати двовісні каркаси. Такий тип каркасу сприяє більшій жорсткості всієї конструкції та мінімізує виникнення викривлень (провисань) поверхні стелі.
 
Спочатку, по лініям горизонтальної розмітки, на стіни монтують напрямний профіль UD (перерізом 27 х 28 мм). Перед монтажем на поверхню профілю, дотичну до стіни, слід нанести шар самоклеючої еластичної стрічки. Враховуючи матеріал та конструкції стін, підбирають тип елементів кріплення з допомогою яких закріплюють напрямні профілі на стінах. Крок кріплення виконують в діапазоні 250 – 500 мм. Більшість металевих напрямних профілів виготовляють з готовими отворами, що розташовані у відповідності до кроку кріплення.
 
Наступну операцію з монтажу каркасу стелі виконують, використовуючи профілі СD (перерізом 60 х 27 мм). Кінці цих профілів вставляють в закріплені на стінах напрямні профілі. Профілі розрізають таким чином, щоб їх довжина була на 10 мм коротшою за фактичну відстань між стінами, завдяки чому утворюються зазори по 5 мм між кінцями профіля та стіною.
 
В разі, якщо відстань між протилежними стінами більша за стандартну довжину профілів (3 або 4 метри), виконують з’єднання цілого профілю та відрізка профілю з допомогою з’єднувача повздовжнього. Загальна довжина зрощеного профілю також повинна бути на 10 мм коротше відстані між стінами. Під час монтажу таких профілів, потрібно встановлювати сусідні профілі таким чином, щоб відбувалося чергування місць з’єднання (послідовно орієнтуючи цілий профіль до протилежних стін).
 
Для кріплення СD-профілів до несучої основи стелі (плит перекриття або дерев’яних балок) використовують прямий ES-підвіс, або анкерний підвіс зі стрижнем-тягою. Ці елементи кріплять до основи з залізобетону за допомогою анкерних дюбелів, а до дерев’яних балок за допомогою універсальних шурупів.
 
З’єднання прямого підвісу з профілем виконують з допомогою самозасвердлюючих шурупів 3,5 х 9,5 мм («блішка»). При застосуванні прямого підвісу поверхня опорядження з магнезитових плит розташовується нижче конструкцій перекриття в межах, що залежать від довжини застосованого підвісу 75, 125 та 250 мм (для кожного конкретного випадку і обраної проектної висоти приміщення).
 
Значно більшою є величина пониження каркасу підвісної стелі з використанням анкерного підвісу. В цьому варіанті все залежить від довжини стрижня-тяги, що використовується (250, 500 та 1000мм).
 
Крок кріплення підвісів встановлюють виходячи з величини навантаження, які здатні нести ці елементи і, визначається його конструктивною схемою та величиною навантаження на каркас (кількість шарів у обшивці та вага освітлювальних чи інших приладів, що кріпляться до підвісної стелі).
 
В однорівневих одновісних схемах каркасу при навантаженнях до 30 кг/м2 максимальний крок підвісів (параметр «А») до 1000 мм; при навантаженнях до 50 кг/м2 –до 750 мм.
 
В однорівневих двовісних стелях максимальний крок підвісів (параметр «А») до 1000 мм при навантаженні до 15 кг/м2, при навантаженні від 15 до 30 кг/м2 крок 650 мм; при навантаженнях до 50 кг/м2 – 650 мм для прямого підвісу та 400 мм для анкерного підвісу з тягою. В таких схемах підвіси скріпляють з профілем, що орієнтований в повздовжньому напрямку. Максимально допустимий крок таких профілів не перевищує 1200 мм, а між ними з допомогою однорівневого з’єднувача («краба») закріплюють поперечні профілі, з кроком 400, 480 та 600 мм.
 
При влаштуванні конструкцій дворівневих підвісних стель, СD-профілі, що розташовані у верхньому рівні – основні профілі, до яких кріплять підвіси, а в нижньому – несучі профілі, до яких монтують магнезитові плити. Крок підвісів (параметр «А») та основних профілів (параметр «В») змінюється в залежності від навантаження. Максимальний крок при навантаженні, що не перевищує 15 кг/м2 для підвісів не перевищує 900 мм, для основних профілів –до 950 мм. При навантаженні від 15до 30 кг/м2 крок підвісів – до 750 мм та не більше 950 для основних профілів; при навантаженнях до 50 кг/м2 – 600 мм для підвісів та не більше 750 для основних профілів. Приєднання несучих профілів до основних виконують за допомогою дворівневого з’єднувача.
 
Найбільш широко застосовують крок несучих СD-профілів (міжосьову відстань) 400 мм, при влаштуванні каркасу підвісної стелі з повздовжньою орієнтацією плит (в однорівневих одновісних та дворівневих конструкціях).
Крок 480 мм застосовують тільки при поперечній орієнтації магнезитових плит (довгою стороною перпендикулярно до несучих СD-профілів).
 

<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2016/12/1-1.jpg"  alt="Підвісні стелі з використанням магнезитових плит"/>

Підвісні стелі з використанням магнезитових плит


 
<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2016/12/AKSONOMETRIYA-2-osn.jpg"  alt="Підвісні стелі з використанням магнезитових плит "/>

Підвісні стелі з використанням магнезитових плит


 
Доцільність застосування кроку 300 мм буде виправданою тільки при значних навантаження на конструкції каркасу, або при виконанні стель, чи окремих ділянок, зі складною конфігурацією (багатоступінчасті та криволінійні поверхні).
 
<img src="http://magnesit.com.ua/wp-content/uploads/2016/12/AKSONOMETRIYA-3-ur.jpg"  alt="Підвісні стелі з використанням магнезитових плит"/>

Підвісні стелі з використанням магнезитових плит


 
До початку монтажу на конструкцію каркасу, плити магнезитові слід адаптувати до температури та вологості приміщень, де буде здійснюватися їх монтаж, а також виконати підготовчі операції.
 
Загальні рекомендації по підготовці магнезитових плит до монтажу в середині приміщень можна переглянути тут
 
Підвісні стелі з використанням магнезитових плит, а саме процеси пов’язані з монтажем та застосуванням магнезитової плити, потребують досить пильної уваги. Тому інженерний відділ компанії «НВП «Укрмагнезит» на постійній основі здійснює технічний супровід наших партнерів і клієнтів. За всіх наявних питаннях, щодо технологій монтажу або за особливостями застосування магнезитової плити в тих чи інших конструктивах, можна звернутися безпосередньо до інженерів компанії, зателефонувавши за тел .: +38 (0542) 782-050 або відвідавши наш сайт.
 

                                                                                                                                       Автор: Богомаз С.В.

                                                                                                  інженер компанії “НВП “Укрмагнезит”