МОНТАЖ МАГНЕЗИТОВИХ ПЛИТ
10 ОСНОВНИХ ПРАВИЛ

1
Магнезитову плиту слід зберігати в сухому, вентильованому приміщенні, в горизонтальному положенні, без контакту з поверхнями що мають надлишкову вологість. У разі, якщо плита якийсь час знаходиться на відкритому повітрі (наприклад, на об'єктах), необхідно зберігати її під навісом для захисту від прямого влучання опадів. Переносити плиту строго у вертикальному положенні, не допускати механічного пошкодження і замочування поверхні. Вологі плити перед монтажем повинні бути просушені (при візуальному огляді - однорідно-світла поверхня, без потемніння). До початку монтажу, при необхідності, провести порізку плити за допомогою ножа, або циркулярної пилки (електролобзика). У разі запилення поверхні плити, видалити пил.
2
Всередині будівлі, монтаж плити слід виконувати в період оздоблювальних робіт (в зимовий час при включеній системі опалення), до пристрою чистих підлог, коли всі «мокрі» процеси закінчені і виконані розводки електротехнічних і сантехнічних систем, в умовах «нормального» вологісного режиму. При цьому температура в приміщенні не повинна бути нижче + 15 ° С. Перед монтажем плити повинні пройти адаптацію в приміщенні (не менше 3-х діб), а при зберіганні і транспортуванні плити до об'єкта при температурах нижче + 5 ° С, термін адаптації становить не менше 5 діб. Монтувати тільки суху плиту.
3
При монтажі магнезитових плит необхідно враховувати паропроникні властивості матеріалу. Тому, в разі обробки лицьової сторони магнезитової плити фінішним матеріалом, з низькою паропроникністю, що перешкоджає поглинанню водяної пари з навколишнього повітря (керамічна плитка; паронепроникні фарби, шпалери тощо), зворотній стороні плити також слід надати аналогічні властивості. Для цього рекомендується захищати тильну сторону магнезитової плити пароізоляційною плівкою, закріпивши її на каркас, або покривати поверхню і торці плити грунтовками (фарбами), що утворюють паронепроникну плівку.
4
Крок обрешітки профільної системи приймають, виходячи з розміру, товщини плити і вимог по жорсткості до готової конструкції. Чим тонше плита, тим менше роблять крок обрешітки. Стійкові профілю, при облицюванні стін і пристрої перегородок, встановлюються з кроком 401, 481, 602 мм. Для каркаса підвісної стелі крок несучих профілів - 401 мм. При використанні плити як основи для наклеювання каменю, крок обрешітки звужують до 301 мм, а для конструкцій основи підлоги (по лагам) необхідно встановлювати додатково поперечні профілі з кроком 301-451 мм.
5
Магнезитову плиту слід кріпити до профільної системи (каркаса) проколюючими або висвердлюючими самонарізаючими гвинтами (саморізами) з зенкованою головкою (з насічками на конусної частини). Елементи металевої профільної системи і саморізи повинні мати антикорозійне покриття, крім того тонкостінні профільні елементи повинні мати товщину металу не менше 0,55 мм. Кріплення магнезитової плити до елементів каркаса треба виконувати від середини плити до країв. Крок саморізів 200-250 мм в середній частині і 150-200 мм по периметру плити, відстань від краю плити до місця вкручування саморіза 15-20 мм.
6
При внутрішніх роботах в сухих і добре провітрюваних приміщеннях необхідно залишати зазор між плитами 4-5 мм, в приміщеннях з підвищеною вологістю і при зовнішніх роботах - 5-6 мм. Зазор між торцями магнезитової плити та огороджувальними конструкціями (в місцях примикання до підлоги, стін, стелі) - 6-10 мм.
7
Перед заповненням швів і нанесенням вирівнюючого шару шпаклівки, всю поверхню плити і торці ретельно обробити розчином грунту, (наприклад, Ceresit CT-17) за 2 рази, методом «мокрим по мокрому».
8
Заповнення швів виконувати не раніше ніж за 3 доби після закінчення монтажу. При заповненні швів між плитами, використовувати стрічку для армування швів з високоякісного флизелина або скловолокна та шпаклювальні суміші. У приміщеннях з «сухим» і «нормальним» режимами експлуатації для закладення швів застосовуються шпаклівки на основі гіпсового в'яжучого, модифіковані полімерними добавками, наприклад: «KNAUF» - «FUGENFULLER», «UNIFLOT»; «SEMIN» - SE-78, SE-86; «Снєжка» - ACRYL-PUTZ ST10, а в приміщеннях з «вологим» режимом експлуатації застосовувати полімер-цементні шпаклівки, наприклад «Снєжка» - ACRYL-PUTZ FD12 ». У приміщеннях із значними коливанням температури і вологості повітря, для заповнення швів між магнезитовими плитами і стіною, стелею (по периметру приєднання), а також на фасадах, бажано застосовувати постійно еластичні полімерні шпаклівки, наприклад: «Fibrelastic» и «Sem Light» від виробника «SEMIN».
9
Для суцільного шпатлювання поверхні в приміщеннях з «сухим» і «нормальним» режимами експлуатації застосовуються гіпсові (гіпсо-полімерні) шпаклівки, а для «вологого» режиму - полімерні і цементно-полімерні. Для суцільного шпатлювання поверхні плити на фасадах використовуються тільки шпаклівки на цементній основі з армуючими добавками, модифіковані полімерами. До таких матеріалів відносяться: Ceresit CT-225; ACRYL-PUTZ FD12 FASAD фірми «Снєжка».
10
Магнезитову плиту рекомендується фарбувати паропроникними фарбами, які не перешкоджають вільному поглинанню і віддачі вологи (за винятком описаних в п.3).

ДОКУМЕНТАЦІЯ